Strona Główna / Finanse / ZUS przypomina : od 1 sierpnia wniosek o świadczenie „Dobry Start” można składać przez PUE.
zus

ZUS przypomina : od 1 sierpnia wniosek o świadczenie „Dobry Start” można składać przez PUE.

ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwia złożenie wniosku przez system informatyczny. Wystarczy skorzystać ze swojego profilu na PUE ZUS.

Przypomnijmy, że program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie to przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Wniosek należy złożyć najpóźniej do końca listopada. Informacje dotyczące wniosku o świadczenie wychowawcze na PUE ZUS znajdują się pod adresem https://www.zus.pl/programy-rodzina-500/program-rodzina-500-i-dobry-start-w-zus.

Grafika w tle FB Parasol 2.0 (1)
Osoby, które jeszcze nie mają profilu na PUE, a chcieliby skorzystać z możliwości złożenia wniosku „Dobry Start”, w każdej chwili mogą to zrobić. Wystarczy mieć komputer z dostępem do internetu, wejść na stronę www.zus.pl, w zakładkę PUE i samodzielnie przejść system rejestracji. W celu pełnej rejestracji profilu konieczne jest jego uwierzytelnienie. Można to zrobić w ZUS. Jest niezbędne z uwagi na ochronę danych klientów. Wówczas pracownik ZUS na podstawie danych z dowodu osobistego potwierdza (zaufanie profilu) dane nowego użytkownika. Profil PUE ZUS można także założyć przy okazji wizyty ZUS, korzystając z pomocy pracownika sali obsługi klienta, który od razu go uwierzytelni.

PUE ZUS to pierwszy polski e-urząd, dzięki któremu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w ZUS. PUE pozwala na wyznaczenie wizyty w placówce ZUS, określając dogodny dla siebie termin i godzinę, bez konieczności oczekiwania w kolejce.

Obecnie liczba osób zarejestrowanych na platformie ZUS to 3,153 mln użytkowników.

Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa warmińsko-mazurskiego

Komentarze

comments

Zobacz również

art

Nie trać czasu na bieganie po Bankach… Eksperci z Luka Finance wytłumaczą Ci wszystko w sprawie kredytów

Wielu z nas nie ma czasu by przejść się po wielu Bankach i wyszukać odpowiednią …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *